Vatandaş İsyanda

Vatandaş İsyanda

Kırşehir’de  yıllardır bitmek bilmeyen sorunların başında gelen  caddelere edilen araç parkları  yayaları ve sürücüleri zor anlar yaşatmaya devam ediyor.Kırşehir Belediye Binasının önünde başlayıp polis evi , öğretmen evinin önünden devam eden  araç parkları eski buğday pazarı, kalenin eteği kadar devam etmesi  trafiği çileden çıkarıyor.Mesai çıkışlarında ,trafiğin tamamen kitlenme safhasına gelen  eski buğday pazarı  yol kenarlarına iki taraflı araç parkları, ardına  oto yıkamacıların  yoğunluğu derken trafik kazaları kaçınılmaz hale gelirken yayaların ise hiçbir güvenliği olamadan karşı karşıya geçişlerinde  büyük tehlikelerden geçiyor.

TRAFİK KURALLARI RESMEN  ARAÇ SÜRÜCÜLERİN ONAYINDA

Trafik ışığının dahi olmaması araç sürücülerin onayına kalan  trafik kuralları tehlikelere adeta davetiye çıkarıyor. Eski buğday pazarı kalenin eteğinde, dar yolda bulunan göbek üstelik esnafın  uygunsuz şekilde araç park etmeleri  ve yol güzergâhını kapatmaları, yayaların ani yola çıkışların da resmen can pazarı yaşanılıyor. Bu sorun yalnız araç sürücüleri ve yayalardan ibaret ile kalmayıp  acil durumda ambulans  geçişlerini de etkiliyor. Hastaların hastaneye ulaşmasında saniyeler dahi önemli kılınan anlarda , ambulansın  trafikte sıkışıp kalması ve  yolda hareket  eden araç sürücülerin yol kenarlarına park edilen araçlar sebebiyle yol dahi verememesi  bir yaşamı da tehlikeye koyuyor. Bu sorun yıllardır devam etmesine rağmen ve Kırşehir Belediyesi binasının önünde başlayan en büyük sıkıntılardan bir tanesi olması ve göz göre göre  tüm olumsuzluklara rağmen hiçbir şey yapılmaması  kafada bir çok soru işaretini bırakıyor.Kırşehir yollarının yeteri kadar geniş olması ve gereken kuralların yerine getirilmemesi  nedeni ile vatandaşların özgürce işgali kaçınılmaz kazalara adeta davetiye çıkarıyor.

YAYALARDA  TEHLİKE ALTINDA

Vatandaşların gazetemize yaptığı açıklamada, geçmişten  bugüne kadar devam eden sorununun bir an önce yetkililer tarafından çözüm bulunması gerekiyor. Trafik kazaları zaten  oluyor , fakat en büyük sorun yayalarından bu noktada tehlike altında kalmaları ve özelikle öğrencilerin korku içerisinde  karşıdan karşıya geçerken mücadele ediyor. Mesai çıkışlarından kitlenen trafiği sürücüler, trafiğin akışı ile ilgili yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar