Özel Öğrencilerle Güzel Etkinlik

Özel Öğrencilerle Güzel Etkinlik

Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek ve karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla her yıl 10-16 Mayıs günleri arasında Engelliler Haftası olarak çeşitli etkinlikler düzenlenerek farkındalık oluşturuluyor. Uygulama Okulunda özel öğrenciler aldıkları eğitimlerle topluma hazırlanıyor. Öğrencilerin potansiyellerinin geliştirildiği okulda özel bireylerin kendi ayakları üzerinde durması amaçlanıyor. Bu yıl ilimizde bu anlamlı günde özel kardeşlerimiz ve öğrencilerimiz için etkinlik programları düzenlendi. Düzenlenen programla öğrenciler keyifli vakit geçirdi.

Uygulama Okulunda özel öğrenciler aldıkları eğitimlerle topluma hazırlanıyor. Öğrencilerin potansiyellerinin geliştirildiği okulda özel bireylerin kendi ayakları üzerinde durması amaçlanıyor. Bu programlar kapsamında, Kırşehir Özel Eğitim Meslek Okulunda 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında program düzenlendi. Düzenlenen programa İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program, özel öğrencilerimiz tarafından hazırlanan müzik ve şiir dinletisi gösterimi ile el sanatları sergisinin gezilmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar