• 04.07.2022
  • 03:26
  • 17.5325
  • Kur fiyatları GenelPara tarafından sağlanmaktadır.16.7561
  • 11.3°C


KIRŞEHİR KAYA TUZU ARTIK TESCİLLİ

KIRŞEHİR KAYA TUZU ARTIK TESCİLLİ

Kırşehir’in tanınırlığını artırmak ve marka şehir yaratmak için yaptığımız çalışmalar meyvesini veriyor.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Kırşehir Kaya Tuzu Sağlık Kiti için Türk Patent Enstitüsü’ne yapılan marka tescil başvurusu kabul edildi. Oda tarafından tanıtımı yapılan ve marka tescili Kırşehir Kaya Tuzu, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu gereğince 27.06.2022 tarih ve 399 sayılı Resmi Marka Bülteninde yayımlanacak.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, konu hakkında şu bilgileri kaydetti:

“Stratejik planımızda yer alan “Şehrin Katma Değer Yaratan Ürünlerinin Tanıtımına Yönelik Çalışmalar Gerçekleştirmek – Kaya Tuzunun Tanıtılması Yönünde Çalışmalar Yapmak” hedefimiz kapsamında hazırladığımız Kırşehir Kaya Tuzu Sağlık Kiti için Türk Patent Enstitüsü’ne yapmış olduğumuz marka tescil başvurusu kabul edildi.

Marka tescilimiz 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu gereğince 27.06.2022 tarih ve 399 sayılı Resmi Marka Bülteninde yayımlanacak.

Kırşehir Kaya Tuzu Sağlık Kiti Odamızı ziyaret eden konuklara hediye edilerek tanıtıma katkı sağlanıyor. İlimizden çıkan kaya tuzunun faydaları saymakla bitmiyor.

Kaya tuzu sağlıklıdır. Kaya tuzu en önemli bir mineraldir. Saftır, rafine olmamıştır. Rafine edilmemiştir. Hiçbir ek kimyasal ve çevresel kirlenme içermez. İnsan vücudunun ihtiyacı olan 92 elementten 84’ünü doğal olarak dengeli bir şekilde içermektedir.”

Tuz, yemeklerin vazgeçilmezidir. Ancak tüketiminde dikkatli olunması gerekir. Bu yüzden kişiler tuz kullanımında en sağlıklı ve mineral açısından en zengin olanı tercih etmeye çalışır. Kaya tuzunun sağlık için faydalı olan bir besindir. Mineral açısından zengin olan kaya tuzunun kalp sağlığından sindirim sistemine kadar pek çok farklı alanda fayda sağladığı bilinmektedir. Kaya tuzu anti ödem bir tuz olduğu için normal tuzlara göre tansiyon hastaları tarafından da rahatlıkla tercih edilebilir. Ancak kaya tuzunun da tüketim miktarına dikkat edilmelidir. Yemeklerde normal tuz kullanımına göre yarı yarıya kaya tuzu kullanılmalıdır.

KAYA TUZUNUN FAYDALARI

Kaya tuzunun düzenli kullanımı kan basıncını dengeler.

Kan dolaşımının daha sağlıklı gerçekleşmesini sağlar.

Sindirim sistemini düzenleyerek bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar.

Kaya tuzunun limon ile kullanımı yoğun olarak önerilir. Bu şekilde kullanıldığında kişilerin en büyük problemlerinden biri olan bağırsak solucanının son bulmasına yardımcı olur.

En çok erkeklerde görülen gut hastalığının iyileşmesine yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini destekleyerek kalkan görevi görür.

Uykusuzluk problemi yaşayanlar için kullanılması önerilir.

Cilt sağlığı için önemli bir yere sahiptir.

Stres ve gerginliğe iyi geldiği bilinmektedir.

Yaşlanmayı geciktirdiği yönünde etkileri olduğu bilinmektedir.

 

Yorumlar