O Kurum sözleşmeli personel alımı yapacak

Kırşehir’de o kurum istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular 6 Ekim 2023 Cuma günü başlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar çerçevesinde 2022 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına kadar çağırılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre, Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımı yapacak. Bu kapsamda Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 2023 yılı sözleşmeli yurt yönetim personeli erkek ve kadın olmak üzere 10 personel alımı yapılacak.  Adaylar başvurularını, 06 Ekim 2023 (00.00) - 10 Ekim 2023 (17.00) tarihlerinde eDevlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacak.

Personel alımı yapılacak bölüm ve yerler ve kontenjan şu şekilde;

 Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Ekonometri, İstatistik, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla Nevşehir’e 1 Kadın ve 1 Erkek personel alımı yapacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren İnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgi ve Belge Yönetimi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 1 Kadın personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Fotoğraf, Görsel İletişim, Görsel Sanatlar, Grafik, Grafik Tasarım, Medya ve Görsel Sanatlar bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 1 Kadın personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Halkla İlişkiler, İletişim, İletişim Tasarımı, Medya ve İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 1 Kadın personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Antrenörlük, Spor Bilimleri, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon, Egzersiz ve Spor Bilimleri bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 1 Kadın personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Türk Dili ve Edebiyatı, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya ve Tarih bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 1 Kadın personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Turizm ve İlahiyat bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 1 Kadın personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir bölüm ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 1 Kadın ve 1 Erkek personel alımı yapılacak.

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarda aranan şartlar ise şu şekilde; Adayların başvurunun son günü itibarıyla aşağıda aranan şartlara haiz olması gerekmektedir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak, Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç), 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 60 (altmış) puan almış olmak, Tercih edilecek her grup için yukarıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak, Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşme esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin, sözleşme fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak, Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Arşiv araştırması olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Personel alımı ile ilgili detaylı bilgiye https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2023/10/20231004-4-9.pdf  adresinden ulaşabilirsiniz

O Kurum sözleşmeli personel alımı yapacak

04 Eki 2023 - 21:00 Kirşehir/ Kirşehir- Gündem --- Okunma

Mahreç  Mehmet Emin Turpçu

Son bir ayda kirsehirmemleket.com.tr sitesinde 1.026.241 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kırşehir Memleket Haber Portalı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kırşehir Memleket Haber Portalı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kırşehir Memleket Haber Portalı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kırşehir Memleket Haber Portalı değil haberi geçen ajanstır.