AKPINAR DOĞALGAZA KAVUŞACAK…

AKPINAR DOĞALGAZA KAVUŞACAK…

Çalışmalar süratle devam ediyor

Ramazan Bayramından önce başlanan doğalgaz çalışmalarının Temmuz ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor

2022 yılı itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları sonrasında ilçe geneline doğal gaz verimi için alt yapı çalışmalarına başlanıldı. Ak Partinin projesini başlattığı ve Belediye iş birliği ile hayata geçirilecek olan Akpınar İlçesine doğalgaz çalışmaları hız kazandı. Ak partinin ilçelerimize yaptığı kazanımlardan biri olan doğalgaz çalışmaları meyvesini vermeye devam ediyor. Akpınar ilçesinde doğalgazın programa alınması için çalışmaları yakından takip eden AK Parti teşkilatı il genelinde hizmet vermeye devam ediyor. Doğalgaz sevincini yaşayan  Akpınar halkı Ak Partiye teşekkür ediyor.

Kırşehir'in Akpınar İlçesi'ne doğalgaz getirilmesi ile ilgili çalışmalar başladı.

Geçtiğimiz 2020 yılının kasım ayında doğalgaz getirilmesi ile ilgili başvuru yapılmıştı ve olumlu sonuçlandı. KIRGAZ ve BOTAŞ yetkilileri ile depo alanı ile ilgili görüşmelerin ardından uygun alanının istimlâk edilmesiyle birlikte çalışmalar hız kazandı.

Doğalgazın ilçeye sağlayacağı avantajlar ilçe halkını memnun ederken, KIRGAZ ilçede çalışmalara başladı. Akpınar İlçesinde Ramazan bayramından önce başlayan doğalgaz çalışmalarının Temmuz ayı içerisinde biteceği tahmin edilirken KIRGAZ yetkilileri duruma ve hava şartlarına göre çalışmaların eylül ayına kadar sürebileceğini belirtti. Talebe göre ikametlere verilecek olan doğalgaz için abonelik çalışmaları da sürüyor. İlçede Şubesi bulunmayan KIRGAZ için abone çalışmalarından sonra yeterli abone sayısı oluşturulursa şube açılması da proje arasında yer alıyor.

Alt yapı yatırımları tamamlandı ve ilçede kısa sürede doğalgaz kullanımına geçilmesi hedefleniyor. Hat ve boru çalışmaları kısa bir süre vatandaşın zorluk çekmesine neden olsa da ilçe halkı doğalgaz çalışlarının bitmesini ve doğalgaza kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyor.

KIRGAZ tarafından ilçe içi imalat çalışmalarında tüm alt yapı kurumlarının koordinasyon halinde çalışmalarını yürütmesi sağlanıyor. KIRGAZ yetkilileri tarafından Akpınar ilçesinde yapılan çalışmalar da yerinde inceleniyor.

Yorumlar