12 MAYIS HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

12 MAYIS HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, “Hemşireler Günü” dolayısı ile mesaj yayımladı. İlimiz sağlık çalışanları için kazanım sağlayan ve her daim yanlarında olan Başkan Yücesan, bu özel günde hemşireleri tebrik etti. Başkan Yücesan mesajında şunları kaydetti:           

“Her türlü olumsuzluklara rağmen, Sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve tedavinin başarıya ulaşmasında etkin bir rol oynayan hemşirelerimiz ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, her türlü özveri ve gayretle mesleğini icra etmeye çalışmaktadırlar.

Temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş bu kutsal meslek geçmişten günümüze sağlık sisteminin vazgeçilmez bir unsuru olmuştur.

Hemşirelerimiz zor çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlık ekibinin temel taşlarından birisi olmuştur, hemşirelerimiz bu sorumluluk bilinciyle tüm zorluklara göğüs gererek,gece gündüz demeden vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmek için gayret göstermektedirler.

Mesleklerini büyük bir fedakarlık ve insan sevgisiyle yerine getiren, mesai arkadaşlarımız kader yoldaşlarımızın “Hemşireler Gününü” en kalbi duygularla kutluyoruz.”

Yorumlar